Sobre el Museu

La nostra organització

La nostra organització

L’equip de professionals que treballen en el Museu d’Història de Catalunya s’organitza en diferents àrees per atendre i gestionar les diverses funcions que desenvolupa l’entitat. Consulta l’organigrama i l’adreça electrònica de cadascun dels departaments. 

Direcció

Margarida Sala i Albareda / msalaa@gencat.cat

Secretaria de direcció

Magda Garcia i Galindo / magdalena.garcia@gencat.cat

Gestió Museogràfica

Mariona Companys i Huguet / mcompanys@gencat.cat

Teresa Rodon i Borràs / trodon@gencat.cat

Raquel Castellà i Perarnau / rcastellap@gencat.cat

Carol Ribera Esplugas / cribera@gencat.cat

 
Premsa i comunicació

Gisela Pau Farrerons / gisela.pau@gencat.cat 

Irene de Pedro Llorente / idepedro@gencat.cat

Vicenç Prats i Salat / vprats@gencat.cat

 

Cooperació museística

Daniel Solé i Lladós / d.sole@gencat.cat

Isabel Ruiz Doblas / iruizd@gencat.cat

 

Acció Cultural i Educativa

Francesc Cardona i Ferrer / fcardona@gencat.cat

Vanessa Vicente Sánchez / vvicentes@gencat.cat

Griselda Aixelà i París / gaixela@gencat.cat

 

Administració

Jennifer Gómez Jiménez / jgomezj@gencat.cat

Lluís Picó i Ros / lpico@gencat.cat

Martí Soler i Galí / msoler@gencat.cat

Joana Garcia Catalán/ jgarciacat@gencat.cat

 
Suport tècnic i manteniment

Vicenç Soler i Ródenas / vsoler@gencat.cat

Joan Ruiz i Sanjoan / jruizsanjoan@gencat.cat

Ricard Lozano i Hodas / rlozano@gencat.cat

Pere Jobal i Martí / pedro.jobal@gencat.cat

 
Atenció al públic

Elisabeth Alemán Poncelas / ealeman@gencat.cat

Lluís Fortuny i Barrio / lfortuny@gencat.cat

Ramon Díaz Carballo / rdiaz@gencat.cat

Núria Garcia i Martínez / ngarciam@gencat.cat

Juan José Sandoica i Dalmau / jsandoica@gencat.cat

Núria Torres i Sansano / ntorres@gencat.cat

Josep Adelantado Martí / jadelantado@gencat.cat